Mikrocement to specjalny, cienkowarstwowy materiał stosowany do wykończenia różnych rodzajów powierzchni — podłóg, ścian, sufitów, schodów i mebli. W zależności od zawartości oraz rozmiaru ziaren kwarcu wyróżniamy mikrocement drobnoziarnisty lub gruboziarnisty o różnym poziomie gładkości. Dobry jakościowo mikrobeton jest idealny do szlifowania oraz daje wiele możliwości zastosowania.
Zastosowanie mikrocementu
Mikrocement stosowany jest zazwyczaj jako produkt bazowy, ale w niektórych przypadkach (np. nowoczesne designerskie wykończenia wnętrz) jest podstawą dekoracyjną np. we wnętrzach w stylu industrialnym czy loftowym. Do najbardziej popularnych zastosowań mikrocementu należy zaliczyć:
- pokrywanie podłóg (mikrobeton pozwala na stworzenie bardzo gładkiej powierzchni),
- zdobienie ścian lub sufitów w pomieszczeniach mieszkalnych i użytkowych,
- uzupełnienie dla mebli różnego typu lub podstawa mebli,
- uzupełnienie dla kafelków,
- wytwarzanie dekoracyjne warstwy wykończeniowej z wykorzystaniem drewna,
- zastosowanie w pomieszczeniach mokrych np. łazienkowych czy basenowych,
- jako podstawowy element konstrukcyjny tarasów lub schodów.
Niezwykle ważny jest wybór właściwej powłoki uszczelniająco-zamykającej. To ona stanowi ochronę wykończenia z mikrobetonu przed czynnikami zewnętrznymi oraz uszkodzeniami mechanicznymi.
Zalety mikrocementu
Dzięki uniwersalnemu charakterowi i unikalnych parametrach fizycznych mikrobeton jest coraz chętniej stosowany jako alternatywa dla innych powłok czy elementów dekoracyjnych. Jest to idealne rozwiązanie dla osób pasjonujących się wykończeniem wnętrz w sposób oryginalny. Nowoczesne projekty na bazie mikrocementu są polecane przez najlepszych projektantów z biur architektonicznych.
Ważną zaletą mikrobetonu są ponadprzeciętne parametry — przede wszystkim wysoka trwałość oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne. Jest to również element konstrukcyjny bardzo łatwy w czyszczeniu z różnego rodzaju zabrudzeń.
Cena mikrocementu jest uzależniona od parametru oraz rodzaju instalacji, a także początkowego stany powierzchni. Koszt mikrobetonu za metr jest indywidualnie ustalany z klientem. Wstępny kosztorys za m2 jest przygotowywany dla klientów z Warszawy i okolicznych miejscowości.
Mikrocement HAUPTMANN
Hauptmann jest 11 lat ceniona z uwagi na najwyższą jakość wykonywanych usług jako:
- producent materiałów do wykonywania posadzek z mikrocementu;
- organizator szkoleń instruktażowych dla klientów zainteresowanych mikrobetonowymi posadzkami;
- niezawodna firma projektowa dostarczająca unikatowe rozwiązania na bazie mikrobetonu;
- wykonawca który zrealizował ponad 1000 projektów od pierwszego połączenia do zakończenia projektu.
Używamy bezpiecznych materiałów dla środowiska i domu, spełniających wszystkie standardy jakości. Indywidualnie podchodzimy do potrzeb każdego klienta, gwarantując wykonanie prac w krótkim czasie.
Możesz zamówić materiał w każdej potrzebnej ilości oraz dobrać pasujący kolor z naszej oferty.