Industrialne wnętrza przyciągają prostotą i swobodną atmosferą, którą tworzą nie tylko meble i dodatki, ale również podłogi z mikrocementu. Dla stworzenia oryginalnego efektu wizualnego są one łączone z drewnem, szkłem lub ceramiką.
Cechy podłóg z mikrocementu
Mikrocement wyróżnia się niesamowicie drobną strukturą, która pozwala wypełniać najcieńsze pęknięcia i wzmacniać adhezję z każdą powierzchnią.
Dzięki innowacyjnej technologii możliwe jest wyrównanie nawet ciężkich w obróbce podłóg, a sam mikrocement nadaje wnętrzu minimalistyczny charakter.
Co ważne, podłoga z mikrobetonu nie wymaga stosowania specjalistycznych środków chemicznych. Wystarczy standardowa pielęgnacja, na wzór tej, która powinna być zapewniona parkietom z drewna. Efekt wizualny można dodatkowo podkreślić poprzez regularne woskowanie.
Mikrocement można stosować w pomieszczeniach o dowolnym przeznaczeniu.
Zalety podłóg z mikrocementu:
- Górna warstwa jest idealnie równa. Brak szwów między poszczególnymi fragmentami powłoki zapobiega gromadzeniu się brudu w szczelinach, a powierzchnia jest przyjemna w dotyku.
- Podłogi z mikrobetonu są wodoodporne. Woda nie przenika do struktury tworzywa i jej nie niszczy. To pozwala stosować materiał w łazienkach oraz wokół basenów.
O czym pamiętać?
Konieczne jest wcześniejsze odpowiednie przygotowanie się do położenia podłogi z mikrocementu, zwłaszcza jeśli chcesz go połączyć z płytkami lub panelami.
Wylewka musi mieć odpowiednią wysokość tak, aby po położeniu materiałów, nie było progów lub nierówności, a co za tym idzie, konieczności zakładania listew. Powierzchnia podłogi z mikrobetonu nie powinna mieć zadrapań, pęknięć i nierówności.
Warto zadbać o skorzystanie z usług firmy, która posiada odpowiedni sprzęt: duże powierzchnie mogą być trudniejsze w obróbce i przygotowaniu.
Etapy pracy
Mikrocement musi być poprzedzony szlifowaniem oraz zagruntowaniem żywicą i posypaniem odpowiednim surowcem. Dopiero wtedy można wylewać warstwę właściwą (a dokładnie dwie warstwy, czyli podstawową oraz wykończeniową).
Podłoga z mikrobetonu zostaje wyszlifowana, możliwe jest również zastosowanie dekoracyjnych przypaleń, które nadadzą powierzchni nieregularny, nieco surowy wygląd. Powłoki z mikrocementu trzeba na koniec zaimpregnować.
Koszt posadzki z mikrocementu
Cena podłogi z mikrocementu zależy od kilku czynników, m.in. takich jak metraż oraz jakość podłoża. Ważne jest także to, czy potrzebna jest nowa wylewka, czy może praca będzie odbywać się na gotowym podłożu.
Ponadto cena podłogi z mikrocementu związana jest również z zastosowanymi materiałami i wykorzystanymi narzędziami. Choć koszt posadzki z mikrocementu ustalany jest indywidualnie, pozostaje na ogół przystępny.
Nasz zespół, posiadający bogate doświadczenie, wykona dla Ciebie każdy, nawet najbardziej skomplikowany projekt podłogi w zakresie naniesienia powłoki imitującej beton architektoniczny. Chcesz poznać szczegóły naszej oferty — skontaktuj się z nami.
Zamów posadzkę Hauptmann
Zostaw swoje dane kontaktowe, a my odpowiemy na wszystkie Twoje pytania w ciągu 12 godzin