POSADZKA Z MIKROCEMENTU

Poproś o wycenę
1000+ Ponad 1000 z powodzeniem
zrealizowanych
projektów
15+ Jesteśmy z Wami
już 15 lat!

Jesteś już znudzony wnętrzem swojego mieszkania? Poszukujesz unikatowych rozwiązań aranżacyjnych? Nasza propozycja powinna Cię zainteresować - oferujemy wykonywanie nowoczesnych posadzek z mikrocementu. Specyficzne właściwości materiału zapewniają mu liczne grono zwolenników. Proponowana przez nas technika wykonywania podłóg gwarantuje trwałe i efektowne wykończenie pomieszczenia w minimalistycznym stylu.

Posadzka z mikrocementu idealnie wpisuje się w popularny obecnie styl loftowy. Podłoga imitująca beton architektoniczny doskonale podkreśla industrialny charakter wnętrza. Prostota rozwiązania dodatkowo zachęca do wykorzystania go w swoim pomyśle na aranżację przestrzeni. Mikrocement świetnie sprawdzi się, kiedy planujemy wykończyć nasze wnętrze połączeniem różnorodnych materiałów. Jego uniwersalny charakter pozwala na zestawianie go z najczęściej wykorzystywanymi w projektowaniu surowcami, m.in. szkłem oraz drewnem. Uzyskany w ten sposób kontrast sprawia, że wnętrze nabiera nowoczesnego charakteru.

Uniwersalność naszych produktów dotyczy również pomieszczeń, w których można je stosować. Dopasowanie do dowolnego stylu wnętrza umożliwia wykonanie posadzki w obiektach użyteczności publicznych, siedzibach przedsiębiorstw oraz domach prywatnych. Odporność na wodę i wysoki poziom wilgotności w powietrzu sprawia, że posadzki z mikrocementu sprawdzają się w łazienkach, saunach oraz na basenach. Doskonała wytrzymałość nawet w trudnych warunkach atmosferycznych pozwala na wykańczanie tym surowcem tarasów oraz balkonów.

Mikrocement świetnie sprawdza się w codziennej eksploatacji. Dzięki drobnym ziarenkom piasku kwarcowego jest odporny na ścieranie, ale równocześnie gładki i przyjemny w dotyku. Ponadto nie jest podatny na pęknięcia, a na jego powierzchni nie powstają rysy. W porównaniu do innych rozwiązań taką posadzkę bardzo łatwo jest utrzymać w czystości - pomiędzy poszczególnymi fragmentami nie występują szczeliny, w których mogłyby gromadzić się zabrudzenia. Materiał nie wymaga również stosowania specjalistycznych środków pielęgnacyjnych. O jego dobrą kondycję zadbają preparaty,których zazwyczaj używa się do czyszczenia powierzchni wykonanych z drewna.

Dla osób ceniących sobie bezpieczeństwo istotną kwestią będzie również fakt, iż materiał ten nie ma w składzie żadnych substancji palnych, posadzka nie stanie się zatem pożywką dla ognia w czasie ewentualnego pożaru. Nasza firma wyróżnia się ekologicznym podejściem do wytwarzania mikrocementu i na każdym etapie ma na względzie dobro środowiska naturalnego.

Zalety

Czemu proponowane przez nas rozwiązanie jest idealne, jeśli chodzi o zadbanie jednocześnie o jakość podłogi, jak i o jej wygląd? Posadzka z mikrocementu to nie tyko świetne rozwiązanie, które nada Twoim wnętrzom wyjątkowego charakteru – to także wspaniałe właściwości. Przede wszystkim, warto wspomnieć, że surowiec jest wyjątkowo szybkoschnący - już po kilku godzinach można mieć pewność, że nie powstaną żadne rysy ani uszkodzenia, po jednym dniu można po nim chodzić, a swój stan finalny osiąga po zaledwie tygodniu. Dodatkowo, odpowiednio położona podłoga jest stosunkowo tania oraz cienka (ma zaledwie 3 milimatery), a także może być zastosowana na płytkach. Możliwe jest również wykorzystanie jej w miejscach, w których jest ogrzewanie podłogowe. Wodoodporna, łatwa do wyczyszczenia i wytrzymała posadzka z mikrocementu nada się także do miejsc takich jak łazienki, kuchnie czy firm (zajmujących się różnymi branżami - zarówno przemysłową, jak i gastronomiczną).

Technologia wykonania

Dzięki odpowiedniej technologii wykonania naszych podłóg, będą one idealnym rozwiązaniem do każdego wnętrza, jak również i na zewnątrz - tak szerokie zastosowanie ma ta posadzka. Mikrocement kładziony jest na gładkiej płaszczyźnie (może być konieczne użycie siatki z włókna szklanego, aby wyrównać powierzchnię). Następnie nanoszone są dwie warstwy, pomiędzy którymi trzeba pamiętać o odkurzeniu i szlifowaniu. Na koniec pracy, podłogę pokrywa się wodoodpornym lakierem, który utwardza i nadaje połysku.

PRODUKCJA HAUPTMANN