Dla przemysłu lekkiego

Poproś o wycenę
1000+ Ponad 1000 z powodzeniem
zrealizowanych
projektów
15+ Jesteśmy z Wami
już 15 lat!

Trwałe, odporne na ścieranie, łatwe do czyszczenia – posadzki wylewane na bazie oligomerów. Wśród posadzek polecanych dla przemysłu lekkiego popularne są posadzki na bazie żywicy epoksydowej.

Posadzki mają gładką powierzchnię, natomiast są antypoślizgowe dla ludzi i sprzętu. Materiał jest nieiskrzący, ognioodporny, odporny na działanie kwasów i zasad. Posadzkę epoksydową można łatwo utrzymywać w czystości zarówno w przypadku czyszczenia ręcznego, jak również za pomocą szorowarki. W przypadku posadzek w zakładach zajmujących się produkcją wyrobów z sektora przemysłu lekkiego, a także zakładów branży spożywczej istotna jest wodoszczelność posadzki. Dotyczy to zwłaszcza przedsiębiorstw specjalizujących się w produkcji przędzy, przetwarzaniu futer. Branżę farbiarską i wykończeniową również można nazwać dość „mokrą”.

POSADZKI DO ZAKŁADÓW PRZEMYSŁU LEKKIEGO

Polimerowe posadzki wylewane wykonywane są w halach, gdzie produkowane są wyroby dziewiarskie, filcowe, obuwnicze, skórzane i pasmanteryjne w Polsce. Wiele firm zajmujących się obróbką surowców, produkcją dywanów, odzieży, obuwia jest również zainteresowanych zamówieniem posadzek dedykowanych dla przemysłu lekkiego na bazie poliuretanu na podłożu betonowym lub metalowym. Takie posadzki wylewane są najczęściej w strefach magazynowych, miejscach załadunku i rozładunku towarów. Są również wybierane do pomieszczeń wyposażonych w urządzenia, które stale wytwarzają wibracje. W przypadku takiego obciążenia poliuretan nie jest podatny na pękanie z powodu jego elastyczności.

Niektóre zakłady produkcyjne są również zainteresowane zakupem systemów opartych na mikrocementach. Takie systemy posadzkowe są najczęściej zakupywane do „otwartych” działów przedsiębiorstwa. Na przykład do działu marketingu, działu sprzedaży. Ze względu na swoje właściwości fizyko-chemiczne posadzki na bazie mikrocementu są optymalnym rozwiązaniem dla pomieszczeń biurowych. Jednocześnie mogą skutecznie wspierać sam styl przedsiębiorstwa. Mieszanki na bazie mikrocementu idealnie nadają się do projektów w stylu loft.

Od czego zależy cena posadzki do obiektów przemysłu lekkiego

Na wartosć wpływa wiele czynników:

  • Struktura nawierzchni posadzki.
  • Warstwa wierzchnia użytkowa. Może być prosta w składzie oraz ze specjalistyczną powłoką uszczelniającą. Systemy z taką ochroną polecane są do zastosowania w nasłonecznionych pomieszczeniach z otwartymi oknami. W halach bez okien nie ma potrzeby zapewnienia takiej ochrony. I tu można zaoszczędzić pieniądze.
  • Grubość produktu. Im cieńsza powłoka, tym tańsza. Ale systemy cienkowarstwowe nie nadają się do trudnych warunków.

Aby zakupić posadzkę do garażu w Warszawie, skontaktuj się z managerem firmy HAUPTMANN w celu doprecyzowania aspektów technicznych i ceny.

W halach, gdzie występuje duża ilość różnych urządzeń, a posadzka stale poddawa jest obciążeniom mechanicznym, zaleca się wybór posadzkowych systemów zasypywanych. Przystępna cena na posadzki do zakładów przemysłu lekkiego jest na systemy posadzkowe z kruszywem kwarcowym. Jednocześnie użytkownik otrzymuje posadzkę przemysłową o wysokiej wytrzymałości. Taka posadzka nie wymaga naprawy przez wiele lat.



Możesz zamówić produkt w dowolnej potrzebnej ilości, wybierając żądany kolor z naszej oferty.

Na co zwrócić uwagę przy zamawianiu posadzki do zakładu przemusłu lekkiego?

W przypadku niewielkich obciążeń można zastosować cienkowarstwowe posadzki polimerowe (0,4-0,8 mm). Nie są one stosowane w halach przemysłu ciężkiego. W przypadku ząś niewielkich hal z branż przemysłu lekkiego bez dużych obciążeń zatosowanie takich systemów posadzkowych jest uzasadnione i skuteczne.

Jednak najbardziej popularne są systemy posadzkowe o grubości powłoki 2-4 mm. W przypadku ekstremalnych obciążeń (na przykład w halach wyposażonych w prasy o dużej mocy) stosowane są posadzki cementowo-polimerowe o grubości 5-10 mm. W przypadku posadzek marki Hauptmann tego typu wskaźnik wytrzymałości wynosi 15 J / cm3.

Przy wyborze posadzki oprócz wyposażenia hali w podstawowy sprzęt stacjonarny należy wziąć pod uwagę ruchome urządzenia małogabarytowe. W zakładah przemysłu lekkiego jest ich niewiele. Ale nawet niewielkie kółka z litej stali magazynowych wózków półkowych mogą dodatkowo obciążać posadzkę. Dlatego ważne jest, aby uzględnić wszystkie czynniki oddziałowujące na nawierzchnię posadzki, aby zapobiec jej zużyciu.

W halach, w których przechowywane są substancje łatwopalne, wykorzystywane są wrażliwe urządzenia elektryczne, zaleca się wykonanie wylewanych posadzek antyelektrostatycznych.

Wraz ze wzrostem ilości urządzeń sterujących i pomiarowych w zakładach przemysłu lekkiego rośnie zapotrzebowanie na produkty antyelektrostatyczne.

Różnorodność systemów posadzkowych HAUPTMANN pozwala dobrać posadzkę do każdego zakładu produkcyjnego. Zapewniamy konsultacje i bezpłatne szkolenia w zakresie produktu.

PRODUKCJA HAUPTMANN

Zamów posadzkę Hauptmann

Zostaw swoje dane kontaktowe, a my odpowiemy na wszystkie Twoje pytania w ciągu 12 godzin

Imię i Nazwisko:
Telefon: